Písková filtrace, kartušová filtrace

Filtrace vody v bazénu
Pokud chcete mít vodu bez nečistot, neobejdete se bez filtrace vody. Voda z bazénu prochází je čerpána hadicemi přes filtrační vložku, která zbaví bazénovou vodu nečistot. Čistá voda se pak vrací zpět do bazénu. Filtraci je třeba používat podle zatížení bazénu 1-2 x denně.

Kartušová filtrace

Kartušová filtrace

Je spíše vhodná pro menší nadzemní bazény. Filtraci zabezpečuje papírová filtrační vložka. Kartušová filtrace se snadno instaluje. Pouze našroubujete hadice a zapojíte zástrčku do elektrické sítě.


Písková filtrace

Písková filtrace

Účinnost i výkon pískové filtrace je mnohem vyšší, než u filtrace kartušové. Pískovou náplň je zapotřebí 1x týdně proprat. Po dvou letech je doporučeno písek vyměnit.

Princip filtrace: Bazénová voda, která obsahuje nečistoty, je nasávána skrz předřazený hrubý filtr čerpadlem a vháněna do šesticestného ventilu a poté do vrchního prostoru nádoby. Voda je pak protlačena pískem, který ji zbaví jemných nečistot, do spodního prostoru nádoby. Přes ventil se voda vrací zpět do bazénu.skimmer

Skimmer

Skimmer neboli sběrač slouží k nasávání vody z hladiny bazénu filtračním zařízením. Nečistoty, jako jsou hmyz, listí a ostatní plovoucí nečistoty, jsou nasávány do sběrače a zachycovány v sítu na nečistoty.
Filtrace i náhradní náplně můžete zakoupit například u společnosti Marimex přímo v internetovém obchodě.

AZ-Bazény.cz - Informační web o bazénech a všeho kolem.
© 2007-2024 Sialini.cz - Všechna práva vyhrazena
Podmínky použití a ochrana osobních údajů